Kierunek nawoju etykiety:
Etykiety
Etykiety na roli przeznaczone są do dowolnej aplikacji, automatycznej (mechanicznej) aplikacji w taśmociągach produkcyjnych, lub ręcznej (jak naklejki). Etykiety dostarczane są na gilzach (rdzeń roli) o średnicy 76,2mm (najczęściej stosowane w urządzeniach etykietujących).
Kształt i ilość:
Podstawowe kształty etykiet to prostokąt, kwadrat, koło i owal. Możliwe jest wysztancowanie innych kształtów. Etykiety prostokątne i kwadratowe mają zaokrąglone narożniki (promień zaokrąglenia = 2mm).
Technologia druku:
Do produkcji etykiet wykorzystywane są maszyny cyfrowe (InkjetUV). Technologia daje efekt połysku w zadrukowanych miejscach etykiety. Efekt połysku uzyskiwany jest bez dodatkowego lakierowania.
Poddruk bielą: biały poddruk znajduje zastosowanie na materiałach transparentnych oraz metalicznych. Elementy graficzne, które chcesz poddrukować bielą skopiuj w formie maski wypełnionej kolorem dodatkowym o nazwie White_Ink (CMYK 30/0/0/0), z włączonym nadrukowywaniem wypełnienia (overprint), na dodatkową warstwę o nazwie BIALY, umieszczoną nad warstwą projektu głównego.
Materiały i ich zastosowanie:
Biały papier to najpopularniejszy materiał do druku etykiet, do niewymagających i krótkotrwałych aplikacji, niewystawionych na działanie czynników atmosferycznych. Etykiety papierowe stosuje się głównie na produktach eksponowanych wewnątrz pomieszczeń, w suchych miejscach. Papier często używa się do wydruku etykiet ogólnego przeznaczenia aplikowanych np. na opakowaniach kartonowych, butelkach, a także opakowaniach zbiorczych.
Błyszcząca folia jest bardzo popularna oraz o szerokim zastosowaniu. Folia to materiał, który charakteryzuje się dużą trwałością, przede wszystkim odpornością na działanie wody, tłuszczu i substancji chemicznych (roztwory soli, mocne kwasy i zasady, alkohole), jak również na uszkodzenia mechaniczne (np. przy użyciu dużych sił może się rozciągać – ale nie rwie się) oraz blaknięcie.
Klej:
W opakowaniach stosuje się najróżniejsze podłoża, więc nie bez powodu oferujemy cztery rodzaje kleju, abyś mógł mieć pewność, że produkt spełni Twoje oczekiwania!
Klej Standard / zastosowanie ogólne (również w produktach spożywczych)
Trwały klej na bazie akrylu, o dobrej przyczepności do większości powierzchni oraz możliwości użytkowania w niskich temperaturach.
Klej Mocny / zastosowanie: szorstkie, nierówne powierzchnie typu karton, tworzywa sztuczne HDPE, PE, PP, teflon
Mocny i trwały klej na bazie kauczuku, wyróżnia się dobrą przyczepnością. Stosowany na większości podłoży.
Klej Opaque Mocny / zastosowanie: przykrycie wcześniejszych etykiet lub nadruków na opakowaniu
Mocny klej pokrywający na bazie kauczuku, blokujący przezroczystość.
Klej Standard Modyfikowany / zastosowanie: tworzywa sztuczne (HDPE, PE, PP, teflon)
Przezroczysty, permanentny klej przeznaczony do trudnych aplikacji, w temperaturze od 0°. Zapewnia dobrą przyczepność, również na powierzchniach apolarnych (HDPE). Zalecany dla sztywnych pojemników.
Klej Odlepny / zastosowanie ogólne
Klej akrylowy o stosunkowo dobrej przyczepności, jednocześnie umożliwiający łatwe odklejanie, bez uszkodzenia i zanieczyszczenia powierzchni, nawet po dłuższym czasie użytkowania.